Jesteś tutaj: strona główna | ubezpieczenia

Zarezerwowałeś wymarzoną podróż w Poznaniu - pamiętaj o ubezpieczeniu od kosztów rezygnacji!

Czemu służy ubezpieczenie kosztów rezygnacji?

Najprościej można je zdefiniować, jako ochronę wydatków poniesionych w związku z zakupem imprezy turystycznej (minimum 2 połączone w pakiet usługi turystyczne), kupnem biletu podróżnego lub noclegu. Choć wyjazd wakacyjny nie jest dobrem nadrzędnym, to jednak co roku wielu Polaków decyduje się na wyjazd zagraniczny. Tego typu świadczenia kosztują od kilkudziesięciu złotych (np. bilety lotnicze już za 19 zł) aż do kilkudziesięciu tysięcy (koszt tygodniowych wczasów w 7-gwiazdkowym hotelu w Dubaju kosztuje od ok. 20.000 zł/os.). Dzięki wykupionej wcześniej polisie, możemy odzyskać do 35.000 zł za anulację lub przerwanie imprezy turystycznej, do 14.000 zł za anulację biletu podróżnego oraz do 7.000 zł za anulację noclegu. Gdzie jest haczyk? Nie ma! Musimy tylko mieć udokumentowany powód naszej absencji. Następnie pozostanie nam tylko powiadomienie towarzystwa ubezpieczeniowego i… czekanie na zwrot poniesionych kosztów za dane świadczenie turystyczne.

Oszukać przeznaczenie!

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji wiąże się z wydatkiem ok. 2,5-6% wartości dokonanej rezerwacji, w zależności od wybranego zakresu. Po przeanalizowaniu zakupu, dochodzimy do wniosku, że takowe ubezpieczenie powinno być obowiązkiem, a nie dodatkiem. Tak się dzieje w Poznaniu. Choć oczywiście decyzja należy do klientów, to jedno z lokalnych biur podróży, edukuje ich i przekonuje do zawierania takich polis. Nie mamy tu na myśli dodatkowych profitów ze sprzedaży. Bo gdy samemu człowiek się zastanowi, że wydając ok. 200 zł, może być bezpieczny o 7.500 zł, to chyba zgodzi się na taką inwestycję. Przedstawiciel wcześniej wspomnianego biura w Poznaniu od razu przytacza kilka przykładów, kiedy to dzięki jego namowom, klienci odzyskali pokaźne sumy pieniędzy. Przedstawimy jeden z nich… Rzecz się miała w lipcu ubiegłego roku. Pewne małżeństwo z dwójką dzieci, zdecydowało się na wakacje zagraniczne. Spóźnili się z zakupem, bo zanim podjęli ostateczną decyzję to minęło kilka dni. Wyjazd początkowo kosztował ok. 10.000 zł, a ta rodzina finalnie zapłaciła za niego ok. 12.000 zł. Głowa rodziny - p. Adam, nie chciał się pogodzić z przepłaceniem w wyniku własnej opieszałości. Jednak mimo wszystko dał się namówić na ubezpieczenie kosztów rezygnacji o wartości ok. 330 zł. Od momentu rezerwacji do wylotu było ok. 5 miesięcy. Jednak największa tragedia stała się na 6 dni do wylotu. Pan Adam, wysportowany 38-latek doznał zawału. Żeby tego było mało, to dzień później jego żona została zwolniona z pracy. Choć choroba mężczyzny nie była poważna, to i tak rodzina była załamana, a wesoła atmosfera letnich wakacji ulotniła się w najdalszą otchłań. Dzięki ubezpieczeniu kosztów rezygnacji, rodzina odzyskała całą zapłaconą kwotę. Brak takiej ochrony spowodowałby wypłatę tylko 20%, czyli ok. 2.500 zł. A tak klienci mieli dodatkowe fundusze w postaci ok. 10.000 zł, które pomogły im przetrwać trudny okres rehabilitacji p. Adama oraz znalezienia nowej pracy przez jego małżonkę. Mówi się, że szczęściu trzeba pomóc… Ta rodzina wie o tym najlepiej i dzisiaj nie żałuje żadnej wydanej złotówki na ubezpieczenie kosztów rezygnacji.

Stać mnie na podróże, to stać mnie na ubezpieczenie!

Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych mieszkańców Poznania do wykupienia ubezpieczenia kosztów rezygnacji. W samym Poznaniu działa kilka renomowanych punktów sprzedaży. Godną polecenia placówką jest biuro podróży przy ul. Hetmańskiej 28 w Poznaniu. Doradzą, pomogą wybrać najbardziej potrzebny wariant, a do tego pokierują w przypadku zajścia zdarzenia. W końcu decydując się na jakąkolwiek podróż, zadbajmy o to, aby w przypadku jakiegoś negatywnego wypadku, nasze oszczędności wróciły w pełni do nas!

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji możesz kupić klikając w poniższy link: http://www.lorotravel.pl lub dzwoniąc pod numer 691-645-584