Jesteś tutaj: strona główna | ubezpieczenia

Mądry Polak PRZED szkodą, czyli zdecyduj się na ubezpieczenie podróżne wykupione w Poznaniu!

Jadę wypocząć, więc po co mam się przejmować ubezpieczeniem podróżnym?

Zanim zaczniemy opisywać korzyści wynikające z zakupu polisy ubezpieczeniowej, wyjaśnijmy na czym polega takowa ochrona. Mianowicie mówiąc o zapewnieniu sobie bezpieczeństwa, mamy na myśli możliwość skorzystania z pomocy na wyjeździe zagranicznym. Pomoc może mieć różny charakter. Świadczeń jest mnóstwo i są one dobierane pod indywidualne kryteria ubezpieczających. Od zwykłej wizyty lekarskiej, po zapewnienie opieki nieletnim, a skończywszy na organizacji transportu zwłok z zagranicy. Ostatni podany przykład, choć brzmi dramatycznie, to jest jak najbardziej możliwy. Planując swój wymarzony urlop, nie myślimy o tym, że może się coś stać… w końcu Polacy należą do optymistycznych narodów! Niemniej jednak warto ten temat podjąć, zanim będzie za późno. Można też postawić tezę, że skoro wezmę udział w zorganizowanej wycieczce, wykupionej na przykład w biurze podróży w Poznaniu, to takowe ubezpieczenie będzie już zawarte w cenie. Polscy organizatorzy mają oboiązek ujęcia kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków do zarezerwowanej wycieczki. Jednak jak coś jest w cenie wyjazdu, to niestety nie ma pewności czy spełni ono nasze wymagania. Najczęściej występują one w wersji podstawowej, oferującej minimalny zakres świadczeń. Dlatego warto pomyśleć nad dodatkowym ubezpieczeniem turystycznym. W końcu podróż podróży nierówna, a niestety zakres ubezpieczeń oferowanych u organizatorów jest najczęściej ten sam. Osoby organizujące wyjazd na własną rękę mogą podważyć sens wykupienia polisy, skoro mają wyrobioną kartę EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawana przez Narodowy Fundusz Zdrowia). Jest ona bezpłatna dla osób z prawem do świadczeń zdrowotnych w swoim kraju. Mówimy - OKEJ! Grunt, to mieć jakiekolwiek poczucie bezpieczeństwa. Tylko porównując zakres ochrony między ubezpieczeniem podróżnym, wykupionym choćby u przedstawiciela w Poznaniu, a kartą EKUZ, różnica jest ogromna. Karta z NFZu nie działa na terenie wszystkich państw, a poza tym zapewniona jest darmowa pomoc tylko przy tych świadczeniach, które również są bezpłatne w danym kraju, w tym przypadku w Polsce.

Dobrze, zdecyduję się na takie ubezpieczenie podróżne, tylko jakie wybrać?

Przede wszystkim należy sprecyzować naszą formę wyjazdu. Inne świadczenia będą miały znaczenie przy wyjeździe na słoneczną plażę Chorwacji, a inne przy wyjeździe na ośnieżone stoki austriackich Alp. Podczas każdego wyjazdu zagranicznego na pewno konieczne będzie ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwych wypadków. Oba zakresy zapewnią nam komfort natychmiastowego skorzystania z pomocy lekarskiej. Ponadto zostanie pokryty koszt wszystkich medykamentów związanych z leczeniem. Jeśli dojdzie do trwałego uszczerbku na zdrowiu, spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem jak np. złamanie, to możemy liczyć na rekompensatę i wypłatę odszkodowania, procentowo adekwatnego do uszczerbku względem całego ciała. Do kolejnych podstawowych świadczeń należą także ubezpieczenie bagażu oraz od odpowiedzialności cywilnej. Ten drugi wariant istotny jest przede wszystkim podczas uprawiania sportów kwalifikowanych. Wówczas należy tylko dodać określoną opcję związaną z ryzykownymi sportami i wszyscy narciarze, wspinacze, surferzy i inni amatorzy tego typu sportów mogą bez barier oddać się swoim pasjom. Ubezpieczenia podróżne to nie tylko ochrona turysty podczas wyjazdu. Zakres naszego ubezpieczenia bez problemu można poszerzyć o takie dodatkowe opcje jak np.: ochrona mieszkania podczas naszej nieobecności, samochód, czy ukochane zwierzę.

Wszystko ładnie i pięknie, ale gdzie jest haczyk?

No właśnie! Niejedna osoba mogłaby tak pomyśleć. A jeszcze większe oczy zrobi, jak żadnego haczyka nie znajdzie! Koszt takich ubezpieczeń jest w pełni akceptowalny przez na przykład mieszkańca Poznania, osoby - żartobliwie powiedziawszy - słynącej ze skąpstwa. W zależności od wariantu, sum gwarancyjnych, ilości osób oraz miejsca wyjazdu, składka ubezpieczenia na tygodniowy wypoczynek zagraniczny, może wahać się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za osobę. Czym jest wydatek rzędu np. 25 zł do kosztów leczenia wychodzących np. 5000 zł. Towarzystwa ubezpieczeniowe posiadają infolinię czynną 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wszelka pomoc wraz z procedurami zwrotów odbywa się w ekspresowym tempie, mając dobro Klienta jako wartość priorytetową. Zapewniamy czytelników, że podpisujemy się pod tym artykułem, nie tylko jako znawcy tematu, ale przede wszystkim jako osoby korzystające z ubezpieczeń podróżnych. Bądź mądry PRZED szkodą!

Ubezpieczenie turystyczne możesz kupić klikając w poniższy link: http://www.lorotravel.pl lub dzwoniąc pod numer 691-645-584